Як вибрати плазморіз?
Отже, плазморіз - це апарат, що дозволяє швидко і якісно здійснити плазмове різання труб або листів металу. Крім того, його можна використовувати і для роботи з іншими струмопровідними і струмонепровідними матеріалами (каменем, деревом, пластиком і т.д.). Застосовують агрегат у багатьох сферах промисловості, комунальної галузі, а також в домашніх умовах. Іншими словами, плазморіз незамінний в будь-яких місцях, де потрібно порізка металевих деталей.
До складу системи для забезпечення повноцінної плазмової різки повинні входити такі елементи конструкції плазморізу:
апарат, який забезпечує створення необхідних параметрів і плавність регулювання струму;
повітряний компресор (як альтернатива - балон з газом);
плазмотрон, виконаний у вигляді різака, пальники;
кабелі і шланги підключення.
Переваги і недоліки використання плазморізу:
Перш ніж розповісти про те, як вибрати відповідну модель плазморізу, зупинимося на сильних і слабких сторонах плазмового різання.
Отже, серед її переваг потрібно відзначити:
забезпечення високої якості різання (у багатьох випадках не знадобиться зачистка металу);
відмінна продуктивність роботи плазморізу;
швидкість наскрізного запису (півторасантіметровий в товщину металевий лист за допомогою плазморіза можна пропалити за 2 с);
універсальність (плазморізу з пневмопідпалом без втрати ефективності може працювати навіть з неочищеними поверхнями; працювати плазморізом можна з будь-якими видами металів);
безпеку експлуатації, що досягається за рахунок відсутності необхідності використовувати горючі гази; крім того, безпека агрегату забезпечується відсутністю значного теплового нагріву деталі;
відсутність фінансових витрат на обслуговування системи і забезпечення правил техніки безпеки;
простота використання.
У той же час, плазморізи мають і недоліки. Серед них:
мала ефективність при згинанні металу;
необхідність використання потужного компресора з фільтрами;
можливість використовувати тільки для матеріалу, товщина якого не перевищує до 10 см;
високий показник зносу обладнання при використанні під нахилом.
види плазморізу:
При виборі плазморізу слід вивчити представлені на ринку види агрегату. Існує кілька класифікацій плазморізу. Їх поділяють на різновиди залежно від таких критеріїв:
тип різання (ручні і автоматичні);
використовуваний газ (моделі на стиснутому газі, аргоні, азоті; також вид плазморізу, що працює на суміші газів);
підпал дуги (контактний, високочастотний або пневмо);
тип охолодження (охолодження плазморізу буває повітряним або рідинним).
Як вибрати під ваші завдання?
Щоб вибрати плазморіз, який гарантовано вирішить поставлені оператором завдання, варто звернути увагу на важливі критерії вибору плазморізу:
тип металу, який потрібно буде обробляти (сила струму плазморізу для обробки алюмінію, міді та інших кольорових металів повинна бути в 1,5 рази вище, ніж аналогічний показник для різання чермету);
товщина металевого листа (при виборі плазморізу потрібно врахувати, що номінальна сила струму для чорних металів становить 4 А на 1 мм, для кольорових - 6 А на міліметр);
Вибір апарату плазменного різання залежить також від передбачуваної тривалості використання: чим частіше і довше буде використовуватися агрегат, тим потужніше він повинен бути.
Не слід забувати і про можливості електромережі - мережі на 220 В не розраховані навіть на найслабкіші за параметрами плазморізи.
На закінчення
Щоб не помилитися з вибором плазморізу, необхідно звернути увагу і на такі критерії:
робочий тиск плазморізу;
передбачувані умови використання;
додаткові комплектуючі;
приблизна вартість запчастин і витратних матеріалів.
Вибираючи інверторний або трансформаторний плазморіз, краще віддати перевагу моделі, яка приблизно на третину потужніше, ніж потрібно для виконання ваших завдань. Запас потужності - це можливість збільшити ресурс виробу.
Крім того, при виборі краще віддати перевагу перевіреним брендам (наприклад, плазморізи відомої марки Telwin). Не варто спокушатися низькою ціною - дешевий плазморіз інверторний або трансформаторний в майбутньому може принести чимало клопоту і фінансових витрат на ремонт.