Обслуговування та ремонт шиномонтажного обладнання: чому його важливо проводити вчасно
Шиномонтажне обладнання є складним механізмом, що вимагає регулярної діагностики, обслуговування та догляду.
Шиномонтажне обладнання є складним механізмом, що вимагає регулярної діагностики, обслуговування та догляду. Шиномонтажний верстат складається з електричних приводів та механізмів, розрахованих на багаторічну експлуатацію. У завантажений сезон шиномонтажний та балансувальний верстати здатні обслужити величезну кількість – 48 коліс на день. Щоб не допускати передчасного зношування, слід знати, як обслуговувати шиномонтажне обладнання та забезпечувати його огляд.
Якщо вчасно проводити профілактичні заходи, такі як очищення поворотного столу, змащування рухомих частин, перевірка тиску, рівня мастила, підтяжка всіх вузлів, це допоможе запобігти передчасному зносу та поломкам. При виявленні несправностей необхідно здійснити своєчасне регулювання, а у вантажних верстатах – щорічно замінювати мастило в гідравлічній системі. Деталі, що швидко зношуються, і ті, на які йде велике навантаження, слід завжди мати в запасі до настання сезону, щоб тоді не було простою. Це реверсні пружини на педалі, які можуть луснути в невідповідний момент, гумові накладки на бортожим, реверсні перемикачі, пластикові насадки на монтажну головку для роботи з литими дисками тощо. Але найкраще укласти договір на обслуговування і сервісна служба перед настанням сезону підготує ваше обладнання до надійної роботи в сезон.
Купити все для шиномонтажу пропонує інтернет-магазин "Фенікс-Маркет". У каталозі нашого сайту представлений великий вибір обладнання, яке допоможе зробити роботу автосервісу ритмічною та злагодженою.
Основні типи шиномонтажного обладнання
Щоб визначити, як часто обслуговувати обладнання для шиномонтажу, слід розібратися з його основними видами.
Шиномонтажний верстат
Призначений для демонтажу/монтажу колісних дисків. Вони бувають автоматичними, напівавтоматичними та ручними. Всі шиномонтажні верстати відрізняють за розмірами коліс, що обслуговуються, потужністю та функціональністю.
Балансувальний верстат
Використовується для усунення дисбалансу коліс, розподіляючи балансувальні грузики по ободу в потрібних точках, щоб компенсувати дисбаланс. Обладнання забезпечує плавність ходу і запобігає передчасному зносу шин. Здебільшого всі балансувальні стенди бувають автоматичними, напівавтоматичними та ручними.
Підйомник для коліс
Полегшує процес підняття та встановлення коліс. Вони бувають гідравлічними, механічними та пневматичними.
Стенд для виправлення дисків
Призначений для відновлення геометрії пошкоджених дисків. Усуває биття та деформацію дисків.
Обладнання для ремонту шин включає також вулканізатори, латки, інструменти для усунення проколів та порізів шин. Регулярний ремонт обладнання для шиномонтажу необхідний для безпеки обслуговуючого персоналу.
Як правильно проводити обслуговування шиномонтажного обладнання
Для забезпечення довговічності та надійної роботи обладнання потрібно проводити регулярне обслуговування шиномонтажного верстата за такими правилами:
- Очистити поворотний стіл, штоки циліндрів неагресивними розчинниками. Очистити пересувні болти, ролики для монтажної лапки та третьої руки.
- Перевірити кількість мастила в лубрикаторах, елементах, що входять у гідравлічну та пневматичну системи. Злити конденсат із ємності відокремлювача вологи.
- Змастити рухомі частини механізму фіксації монтажної головки, роликів, рухомих лап.
При виявленні несправностей необхідно відрегулювати люфти та зазори у механізмах та конструктивних елементах верстата. Щорічне обслуговування вантажних верстатів – це повна заміна мастила у шиномонтажному верстаті.
Поломки шиномонтажного обладнання та як їх уникнути
Здійснюйте перевірку та обслуговування шиномонтажного обладнання, всіх вузлів та механізмів, змащуйте, замінюйте зношені деталі. Дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо регламенту технічного обслуговування. Не перевантажуйте конструкції, дотримуйтесь рекомендованих режимів роботи. Забезпечуйте правильне кріплення коліс та шин під час монтажу/демонтажу. Використовуйте сучасні засоби діагностики, щоб виявити основні поломки обладнання на ранній стадії. Використовуйте рекомендовані виробником мастильні матеріали, монтажні пасти та інші розхідники. Це допоможе продовжити термін служби шиномонтажного обладнання та запобігти передчасному зносу деталей.
Поради щодо ефективного ремонту обладнання
Перед початком ремонту вивчіть ознаки зношування шиномонтажного обладнання, щоб визначити його причину. Використовуйте сучасні інструменти діагностики для точної ідентифікації проблеми.
Складіть план ремонтних робіт. Підготуйте запчастини, інструменти та витратні матеріали.
Використовуйте оригінальні або рекомендовані виробником запасні деталі. Дотримуйтесь інструкцій під час ремонтних робіт.
Після завершення перевірте роботу обладнання. Переконайтеся, що несправність повністю усунена та обладнання працює у штатному режимі.
Ведіть журнал ремонту. Це допоможе надалі аналізувати причини несправностей та планувати, коли потрібно робити ремонт шиномонтажного обладнання чи профілактичні заходи.
Профілактика – найкращий спосіб заощадити на ремонті
Профілактичне обслуговування та налаштування необхідно проводити для запобігання поломкам та скорочення витрат на ремонт:
- Періодично перевіряйте основні вузли, механізми та системи обладнання.
- Виявляйте та усувайте відхилення від нормальної роботи на ранній стадії.
- Заміна деталей у шиномонтажному обладнанні має бути здійснена до того, як вони стануть причиною його виходу з ладу.
- Регулярно виконуйте очищення фільтрів і змащення всіх рухомих частин, як зазначено в інструкції з експлуатації.
Дотримуйтесь рекомендованих виробником режимів навантаження, інтенсивності та часу роботи обладнання. Купуйте лише оригінальні запасні частини у постачальників обладнання. Вони отримують у виробників обладнання оригінальні комплектуючі, які точно підійдуть до верстата.
Коли потрібно замінити обладнання, а не ремонтувати
Є низка причин для повної заміни обладнання:
- Обладнання регулярно виходить із ладу і потребує частого ремонту, це означає, що воно фізично застаріло.
- Якщо деталі обладнання не виробляються або їхню вартість можна порівняти з ціною нового пристрою, то ремонт стає недоцільним.
- Коли витрати на регулярне техобслуговування та ремонт обладнання стають надто високими, а його ефективність падає, то заміна буде економічно виправданим варіантом.
- Якщо шиномонтажне обладнання використовує застарілі технології, його заміна підвищить продуктивність і якість робіт.
Перехід на нове обладнання у певних випадках дасть конкурентні переваги.
Замовлення деталей на fenix-market.com
Компанія "Фенікс-Маркет" пропонує замовити необхідне обладнання для СТО за низькою вартістю. Наш інтернет-магазин – постачальник сертифікованої продукції, ми також здійснюємо доставку такими містами України: Дніпро, Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінниця, Хмельницький, Львів. Фахівці надають консультації, що включають питання, яке обладнання необхідно для відкриття СТО, як налаштувати шиномонтажне обладнання після ремонту, як правильно забезпечувати його обслуговування та багато іншого. Ми пропонуємо професійний сервіс, працюємо з кожним клієнтом індивідуально.