Цим терміном називають перетворення пластичної гуми (сирої гуми) на еластичну. Для цього потрібні три компоненти:
- час,
- температура,
- тиск.
Для різних шиноремонтних матеріалів температура для гарячої вулканізації коливається від 120 до 160°. Чим вища температура, тим менший час вулканізації.
Існує два способи вулканізації:
- гаряча вулканізація;
- холодна вулканізація.
Обидва способи рівносильні. Різниця в тому, що при холодній вулканізації потрібно більше часу для якісного ремонту шин. За допомогою шиноремонтних матеріалів, таких як TIP TOP, VIPAL, ремонтуються порізи та проколи у шинах легкових та вантажних автомобілів. Технологію ремонту шин з використанням пластирів, інструмент, яким здійснюється ремонт, можна побачити на сайті інтернет-магазину «Фенікс-Маркет» https://www.youtube.com/watch?v=uckHv8x1A-0&t=35s.
«Фенікс-Маркет» пропонує обрати власникам СТО відповідні матеріали та інструменти для ремонту шин за доступною вартістю. У разі виникнення питання, як вулканізувати шину, варто звертатися до представників цієї платформи. Асортимент складається з перевірених на практиці позицій. Можна не турбуватися про надійність ремонту та високу репутацію своєї СТО серед водіїв.
Ремонт шин гарячою вулканізацією: переваги процесу
Для гарячої вулканізації необхідно:
Час
Для більшості шиноремонтних матеріалів для гарячої вулканізації (за допомогою вулканізатора) необхідно:
Встановити таймер, виходячи з наступної формули:
при температурі 135–150° необхідний час вулканізації становить 3–5 хвилин на кожен мм товщини вулканізованої поверхні. При пробоїні на доріжці (протекторі) це одна товщина шини, а на бічній поверхні - набагато менше. Тому рекомендуємо користуватися вищезгаданою формулою. Наприклад, легкову шину з бічним порізом буде повністю відремонтовано за 30 хвилин.
Температура
Для більшості шиноремонтних матеріалів для гарячої вулканізації (за допомогою вулканізатора) потрібна температура 130-150°.
Тиск
Різні виробники вулканізаторів використовують різні системи притиску прасок до шини – гвинтові та пружинні. Для вулканізації зовнішньої поверхні сира гума наноситься із гіркою. Коли вулканізатор досяг заданої температури (135-150 °), сира гума розплавиться і з'явиться люз між праскою та шиною у гвинтових вулканізаторах. Тому оператор має максимально підтиснути гвинт.
Метод дає змогу швидко відремонтувати автошину.
Якщо шиномонтажник дотримується технології ремонту, то відремонтоване колесо нічим не поступається новому за своїми характеристиками. Не забувайте довкола встановленого пластиру нанести інерлайнер-розчин для відновлення каучук-бутилового шару шини.
Якщо відео або інструкція, розміщена на сайті «Фенікс-Маркет», не дадуть вам відповіді на всі запитання, звертайтесь до менеджерів компанії, які із задоволенням вас проконсультують.
Ремонт шин холодною вулканізацією
При холодній вулканізації використовують спеціальний клей-цемент. Клей містить сірку, яка вступає у хімічну реакцію з активним шаром пластиру, грибка, кілочка, УП (блакитний шар). Це зручно для швидкого ремонту, особливо якщо пошкодження є незначним. Якщо ви робите двоетапний ремонт, за допомогою вулканізатора ремонтуєте зовнішню частину шини, а потім на холодну ставите пластир, то якість ремонту при гарячій і холодній вулканізації не поступаються одна одній. Відмінність полягає у витраченому часі. При холодному способі та температурі 180° процес повної хімічної вулканізації триває 8 годин.
Ремонт покришок – процес, який може виконуватися лише навченими фахівцями з ремонту шин. Пам'ятайте: правильний ремонт – це відновлення всіх характеристик шини та безпека руху! У країнах Євросоюзу без диплома вулканізаторника працювати на шиномонтажі ЗАБОРОНЕНО! Не намагайтеся ремонтувати шини самостійно, від цього залежить не лише ваша безпека!
Як вулканізувати шину на СТО чи ШИНОМОНТАЖІ
При одноетапному ремонті:
- У ванній з водою визначте місце пошкодження, попередньо накачавши шину.
- Розбортуйте колесо.
- Обстежте місце пошкодження.
- Очистіть внутрішню частину шини за допомогою «Ліквід Баффера» та скребка.
- Зачистіть місце пошкодження шорстким інструментом, не розширюючи розміри порізу або проколу.
- Округліть краї порізу за допомогою фрези.
- Зробіть виміри пошкодження А+R (аксіальний та радіальний розміри).
- Використовуючи таблицю, підберіть відповідний пластир.
- Зробіть розмітку центрів пластиру у шині.
- Нанесіть тонким шаром спеціальний цемент на шерохувату поверхню.
- Встановіть пластир за розміткою.
- Прикатайте пластир роликом від центру до країв, потім самі краю.
- На місці пошкодження зовні за допомогою спеціального шорсткувального інструменту виберіть вирву для заповнення сирою гумою.
- Вирву змастіть розчином «Термопрес» для гарного зчеплення сирої гуми з шиною.
- Попередньо нагріті до 70° смужки з сирої гуми покладіть і прикотіть роликом у вирві. Чим краще ви прикатаєте сиру гуму, тим більше впевненості в тому, що не буде повітряних бульбашок. Сира гума наноситься з гіркою, щоб при вулканізації не було западини в шині.
- Місця вулканізації накрийте термостійкою фольгою.
- Встановіть вулканізатор. Пластир повинен повністю вміщатися на праску вулканізатора. Виставте температуру 135–150° і час за вищезгаданою формулою. Максимально притисніть праску до шини.
Через певний час (приблизно 30 хвилин) шина буде завулканізована.
-
ШИНА ПОВИННА ВИСТИГНУТИ ПРИ ТЕМПЕРАТУРІ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА! НЕ МОЖНА ГАРЯЧУ ШИНУ ОПУСКАТИ У ВАННУ, ДАЙТЕ ЇЙ ВИСТИГНУТИ!
-
Якщо гірка була зовні велика, зачистіть і відшліфуйте зовнішню поверхню.
-
Навколо встановленого пластиру нанесіть розчин «Інерлайнер».
Ваша шина одержала нове життя! Насолоджуйтесь поїздками!
При двоетапному ремонті:
- Спочатку вулканізується зовнішня поверхня, як зазначено вище.
- Потім на холодну встановлюється пластир, як зазначено вище.
Двоетапний метод вулканізації застосовується тоді, коли розмір пластиру більший за нагрівальну праску вулканізатора.
Швидкий ремонт без розбирання колеса
На випадок, якщо ви в подорожі проб'єте колесо по протектору, рекомендуємо возити з собою ремонтний набір для швидкого ремонту. З його допомогою можна відремонтувати колесо без розбирання. У комплект входять спеціальне шило, рашпіль та шнури. Замість шнурів можуть бути гумові "вісімки" "Супер силастик". Потрібно:
- витягнути шуруп або болт із шини;
- рашпілем зашорсткувати в обидві сторони;
- вставити в проріз шила шнур, склавши його навпіл;
- змастити отвір та сам шнур клеєм (спеццементом);
- ввести шнур в отвір та витягнути шило;
- накачати шину до необхідного тиску.
Цей ремонт вважається тимчасовим, тому що ми не бачили внутрішню частину шини й не знаємо, чи там є розшарування корду. Тому рекомендуємо у вільний час заїхати на шиномонтаж для детального обстеження.