Грузила балансувальні: особливості, класифікація
Під час експлуатації, після бортування шин у автотранспортних засобів з'являється дисбаланс у розподілі маси колеса щодо центру їхнього кола. Це стає причиною погіршення керованості автомобіля, негативного впливу на ходову частину. Грузила для балансування допоможуть запобігти цим проблемам.
Особливості конструкції
Додаткові аксесуари представлені у вигляді пластин певної форми, призначені для навішування на обід. З їхньою допомогою вдається нівелювати рівень дисбалансу колеса в допустимих межах. Всього кілька грамів, оптимальний форм-фактор, а згодом – полегшене балансування дисків.
Переваги застосування грузил:
- тривалий термін служби шин та елементів підвіски;
- підвищення комфорту керування транспортним засобом;
- мінімізація радіального та осьового биття коліс;
- скорочення інтенсивності вібрацій на компоненти підвіски
Вантажі для балансування коліс відрізняються за матеріалами виготовлення (цинк, свинець, сталь), а також формою випуску. Залежно від цих факторів та призначення аксесуари класифікуються на кілька груп.
Види грузил
Підбирати їх варто за сферою актуальності, умовами, в яких експлуатується колесо, а також під тип колісних дисків. Балансувальні грузики бувають декількох видів:
- набивні. Вони актуальні, коли маємо справу із сталевими дисками. Легко монтуються, добре утримуються на краю обода. Застосовуються також деякі види литих дисків. Для алюмінієвих модифікацій розроблені грузики зі спеціальною більш розширеною скобою вона намертво кріпиться, злегка пружинна, повертається у вихідну форму після дій). Скоби та грузики обов'язково вкриті антикорозійними складами;
- адгезивні або самоклеючі. Встановлюються балансувальні грузила на чисту, знежирену зовнішню поверхню обода строго перпендикулярно (під кутом 90°). Використовуються для кованих або легкосплавних дисків, де неможливо на обід або за спицями закріпити набивні модифікації. Залежно від особливостей місця встановлення можуть застосовуватися тонкі або стандартні вантажі для шиномонтажу. Тонкі застосовуються при невеликій відстані від місця встановлення до супорта (звичайні грузила просто при русі будуть зачіпати і пошкоджувати гальмівний механізм). Для тонких модифікацій характерна більш розширена площа взаємодії з поверхнею, а значить – міцніше з'єднання.
Набивний тип грузил монтується за допомогою кліщів та молотка, адгезивний – клеїться на поверхню за допомогою двостороннього скотчу. Ступінь адгезивного зчеплення залежить від якості матеріалів, що використовуються виробником при розробці балансувальних елементів. Сучасні бренди можуть запропонувати універсальні рішення, що підходять для різних кліматичних умов.
Придбання у «Фенікс-Маркет»
У нашому інтернет-магазині представлено все для шиномонтажу та шиноремонтних робіт. У каталозі ви можете купити грузила для балансування коліс легкових і вантажних авто: ALU для легкосплавних дисків, STD для сталевих дисків, ТВ для балансування камерних вантажних шин, TBL для безкамерних вантажних коліс, інструмент для зняття грузил, що клеяться, рідина для зняття вантажів та ін. Ми пропонуємо лише продукцію відомих виробників. Сертифікація, гарантія якості та довговічної служби.
У «Фенікс-Маркет» купити грузила для шиномонтажу легко без переплат посередникам. Ми безпосередньо імпортуємо товар в Україну, на складі завжди є запас деталей та аксесуарів для своєчасних та якісних шиномонтажних робіт. Доставка замовлень у Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів, Запоріжжя.
Типи | Ціна від |
Грузила для вантажних автомобілів | 16 грн /шт. |
Грузила для легкових автомобілів | 1.43 грн /шт. |
✔️ Від яких виробників у вас є грузила балансувальні?
У нас ви можете придбати від виробників: CHINA, HOFMANN, Italmatic, REMA TIP TOP, TIP TOPOL, Україна.
✔️ Які види балансувальних стендів у вас є?
У нас ви зможете придбати балансувальні стенди для вантажних автомобілів та для легкових автомобілів.