Олива для обслуговування обладнання на СТО: критерії вибору та характеристики
У будь-якому механізмі, незалежно від його типу, є частини, що труться між собою, які вимагають постійної змазки. Це забезпечує нормальну роботу як окремого вузла, так і техніки на СТО загалом. Для належного функціонування автопідйомника, станка, слюсарного або рихтувального інструменту потрібна олива. Існує кілька видів таких засобів, залежно від того, для яких механізмів вони призначені. Для обслуговування транспортного засобу необхідно стежити за справністю інструментів в автомайстерні та наявністю витратних матеріалів. Хорошим вибором буде олива для СТО-обладнання, яку можна замовити в інтернет-магазині «Фенікс-Маркет». Вартість продукції залежить від показників та призначення.
Різновиди олив, затребуваних на СТО
Залежно від призначення розрізняють:
- Гідравлічна олива. Захищає підйомний механізм насоса, преса, трансмісійної стійки, траверса від корозії, негативного впливу агресивного зовнішнього середовища та зношування. Можна купити гідравлічну оливу мінеральну, синтетичну, натуральну залежно від сировини, що використовується для основи. Як додаткові компоненти виробники додають присадки, які знижують тертя, виключають спінювання оливи й продовжують термін її використання, тому засіб підходить для гідравліки.
- Вакуумна олива. Забезпечує нормальне функціонування вакуумної системи. Її головне завдання – заважати повітрю проникати усередину. Сфера застосування – рідинні вакуумметри, пароолійні та механічні насоси. Олива цього типу має мінеральну, синтетичну, напівсинтетичну основу. Відрізняється за стійкістю до окислення, в'язкістю, температурою застигання.
- Редукторна олива. Використовується для стабільної та надійної роботи зубчастих пар, підшипників, двигунів та інших механізмів, що входять до складу інструментів СТО. Основний критерій відмінності – ступінь кінематичної в'язкості. Для промислових редукторів, які працюють на високій швидкості, підходить олива з низькою в'язкістю. Окремі вироби розсіюються на дрібні часточки, створюючи «туман» і покриваючи рівномірно робочу поверхню. Залежно від основи, можна купити полігліколеву, синтетичну, поліальфаолефінову, мінеральну оливу для вакуумного насоса та інших вузлів.
Ціна оливи залежить від складу та призначення.
Популярні оливи для СТО від відомих брендів
Оригінальні та якісні вироби представлені такими виробниками:
- ExxonMobil. В асортименті компанії – моторні та трансмісійні оливи. Вони не тільки якісно змащують рухомі частини механізмів, але й стійкі до низьких температур. Оливи чистять деталі від скупчень бруду, забезпечуючи тривалу роботу.
- JB GERMAN OIL. Під брендом виготовляються мінеральні, частково синтетичні та повністю синтетичні оливи. JB GERMAN OIL випускає вироби для змащування трансмісії та двигуна.
- MOBIL. Асортимент виробника включає мінеральні, синтетичні, напівсинтетичні, преміум оливи. Засоби захищають двигуни обладнання для СТО від несприятливих кліматичних умов. Серія Delvac призначена для інструментів автомайстерні, що обслуговують комерційний або важкий транспорт – для КАМАЗу, трактора тощо.
Наш інтернет-магазин обладнання для шиномонтажу здійснює доставку олив різних типів та інших технічних рідин для майстерень у Львів, Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький та інші міста України. Завдяки якісному виготовленню та доступній вартості оливи широко використовуються для підйомників, домкратів, компресорів, стендів заправок кондиціонерів, пресів, трансмісійних стійок та іншого обладнання на СТО.