Станок балансувальний: сфери застосування, види, придбання в Україні.
Експлуатація транспортного засобу незмінно призводить до зношування його структурних механізмів. Найбільш уразливі перед поганими дорогами – колеса. Під час експлуатації стирається гума шини, стоншуються її бічні стінки, деформуються диски від ударів об бордюри. Результат – зміщується центр тяжіння щодо осі обертання колеса. Балансувальний верстат допоможе визначити та виправити цю проблему.
Призначення обладнання
Головне завдання – усунути дисбаланс коліс. Супутні плюси виконання:
- тривале збереження дисків, шин, підшипників, амортизаторів у робочому стані;
- комфортний рух без трясіння, вібрацій;
- рівномірне знос автошин;
- хороша керованість, динамічність, стійкість транспортного засобу;
- коректна робота підвіски авто.
Задіюють верстат балансувальний після кожної заміни гуми та перебортування, ремонту коліс, якщо вдарилися колесом об бордюр, потрапили у вибоїну, після пробігу кожні 5 тис. км.
Процес балансування виконують автомайстерні та СТО. Яким обладнанням оснастити майстерню, дамо кілька підказок.
Як вибрати балансувальний станок
Це пристрій професійного приладдя. Конструктивно представлено у вигляді компактного верстата з набором пристроїв для фіксації наявності та ступеня дисбалансу колеса, його автоматичного коригування. Складається балансувальний станок із корпусу-станини із закріпленими модулями:
- балансувальним (система коливального типу з неврівноваженим ротором);
- приводним (електричний двигун, гальмо, система управління для запуску обертальних рухів встановленого колеса, підтримання швидкості стабільною);
- вимірювальним (набір індикаторів та датчиків для визначення показників дисбалансу, кутів невідповідності у потрібній площині);
- коригуючим (виправляє неточності до регламентованих норм).
Щоб вдало купити балансувальний верстат, враховуйте потужність двигуна приводного механізму, швидкість обертання, точність вимірювань, допустимі діаметри коліс (для легкових, вантажних авто або універсальні), час коригування, комплектацію (наявність дисплея, датчиків тощо).
За типом управління станки бувають ручні, напівавтоматичні та автоматичні. У ручних станках усі три параметри колеса вводяться оператором вручну.
У напівавтоматичних рішеннях оператор вводить один параметр вручну і час балансування більший.
В останніх всі операції виконуються за мінімальної участі оператора. Вплив людського фактора мінімізований. Майстер просто фіксує колесо на станок, система сама визначає параметри встановленого колеса і показує оператору куди і якої ваги потрібно встановити вантаж.
Пропозиції «Фенікс-Маркет»
У нашій компанії ви можете купити балансувальний верстат для шиномонтажу відомих виробників ТЕСО та Bright Premium. Це професійне обладнання із сучасним програмним забезпеченням та добротною конструкцією.
Імпортний верстат для балансування коліс підтримує велику кількість програм роботи (режим для легкосплавних дисків, оптимізація колеса, автоматичне гальмо, всі моделі можуть бути оснащені пневматичним підйомником).
Якщо балансувальний верстат купити, витрати на його придбання окупляться швидко. Ергономіка не позбавляє обладнання високої продуктивності та економічності – мотор оптимальної потужності має низьке енергоспоживання, а цикл балансування займає секунди (наприклад, для Fenix CB 66 він становить лише 7 с).
У "Фенікс-Маркет" ви можете підібрати агрегат від виробника. Доставка кур'єрською службою по Дніпру та Києву, транспортними компаніями у Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Львів, Запоріжжя. та інші населені пункти України.
Виробник | Ціна від |
BRIGHT |
37 830 грн /шт. |
TECO |
124 800 грн /шт. |
✔️ Як вибрати балансувальний станок?
На нашому сайті - fenix-market.com можна обрати за характеристиками і описом, а також можна проконсультуватись за номером (0800) 6000 95.
✔️ Які види балансувальних станківв у вас є?
У нас ви зможете придбати балансувальні станків для вантажних автомобілів та для легкових автомобілів.