Зарядки для електромобілів: види та поради щодо вибору
Зарядки для електромобілів потрібно вибирати без поспіху і лише після проведення розрахунків, оскільки всі ці параметри впливають на комфорт використання, швидкість заряджання, безпеку водія та машини. Розповідаємо, які бувають зарядні станції для електромобілів, та на що звернути увагу при покупці.
Які бувають зарядки для електромобілів
Виділяють чотири типи зарядних станцій для електромобілів:
-
Mode 1. Повільна зарядка або простими словами від звичайної розетки на 220 Вольтів. Така зарядка занадто повільна, вона здатна заряджати авто зі швидкістю 2 кВт на годину, тобто машина з батареєю на 20 кВт заражатиметься до 80% аж 10 годин. Зверніть увагу, що розетка має бути заземленою. Саме так, оскільки із "зануленням" електрокар заряджатися не буде. Такий варіант підходить для домашнього використання, коли можна заряджати машину за ніч.
-
Mode 2. Це стандартний варіант, який підходить для багатьох видів електромобілів. Але він має низку недоліків. На зарядку до 100% потрібно близько 8 годин. Як бачите, це все одно досить довго і не підійде для ситуацій, коли потрібно швидко зарядити авто.
-
Mode 3. Найпотужніший тип зарядних станцій. Вона комплектується кабелями з роз'ємами Type 1 та Type 2 — для однофазної та трифазної мережі. У першому випадку потужності зарядки до 7,4 кВт, у другому – до 22 кВт. Простими словами, на повну зарядку авто знадобиться близько трьох годин для Type 1 і близько години для Type 2.
-
Mode 4. Це найпотужніший варіант, що дозволяє зарядити авто лише за 15-30 хвилин. Потужність зарядної станції – від 50 до 250 кВт.
Перший та другий варіанти підходять виключно для домашнього використання. Якщо потрібна зарядна стація для електромобілів на СТО, краще вибрати більш потужний варіант. Також потрібно звернути увагу на типи роз'ємів.
Які бувають роз'єми зарядного пристрою для електромобіля
Не менш важливо підібрати зарядну станцію під різні роз'єми. Найуніверсальніший варіант - роз'єм Type 2. Навіть якщо у власника авто інший роз'єм, то ймовірно, у нього буде перехідник на Type 2. Коротко розглянемо, які роз'єми існують:
-
Type 1 | J1772. Такий роз'єм в електромобілях із США. Він передбачає можливість заряджати машину від однофазної мережі 220 В. Максимально можлива потужність заряджання – 7,4 кВт.
-
Type 2 Mennekes. Роз'єм європейського стандарту дозволяє підключатися до трифазної мережі. Потужність зарядки – до 22 кВт. Це універсальний варіант, адже 2 Type – Type 2 заряджатиме європейські авто, а Type 2 – Type 1 американські.
-
GBT. Це стандарт для автомобілів з Китаю. Зовні він нагадує попередній варіант, але технічно вони абсолютно різні. Але є і суттєвий плюс - він підходить і для швидкої, і для повільної зарядки.
-
CHAdeMO. Двоконтактний роз'єм підійде більшості електромобілів, зокрема японських. Цей варіант сумісний із режимом заряджання Mode 4. Це один із найшвидших варіантів, батарея зарядиться на 80% всього за півгодини.
-
CCS Combo (Type 1 | Type 2). Комбінований варіант, який підходить для повільної та швидкої зарядки. Для США, Японії та Європи роз'єми будуть технічно різними. Цей момент слід враховувати при виборі зарядної станції. Звертайтеся до наших консультантів, якщо виникнуть проблеми на етапі вибору.
У каталозі інтернет-магазину Фенікс Маркет ви знайдете різні зарядні пристрої для електромобіля. Вивчіть пропозиції або дзвоніть за номерами, вказаними на сайті, і наші консультанти допоможуть з підбором.
Купити станції зарядки електромобілів з доставкою по Україні
Замовити зарядний пристрій для електромобіля можна онлайн. Доставка здійснюється у Київ, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький та інші населені пункти України. Вартість зарядки електромобіля залежить від багатьох чинників, насамперед від виробника та потужності.