Вибір компресора для автосервісу – одне з найскладніших завдань оснащення майстерні потрібними інструментами. Тим більше, що вони бувають різних типів, а від цього залежить продуктивність, ціна, бренд. На покупці цього обладнання краще не економити, але потрібно вибирати уважно. Тому що компресор – це довгострокова інвестиція у роботу автосервісу.

Не завжди найкраще обладнання підходить для конкретної роботи. Фахівці Fenix-Market склали простий посібник користувача, щоб допомогти вирішити, який компресор підійде під конкретні завдання.

Вибір компресора для СТО просто про те, як він працює

вибір компресора для автосервісуПринцип роботи пристрою: стискає повітря та створює тиск, який потім використовується, щоб привести в дію інші пристрої. Щоб збільшити тиск, повітря стискується усередині ресивера. Звідти повітря під тиском подається далі. Це може відбуватися за допомогою поршнів, гвинтів та інших механізмів, залежно від типу компресора. Енергоефективність у них різна. Є пристрої на 220 та 380 V.

Кількість потоку повітря, що дає компресор, впливає на продуктивність інструментів. Вимірюється це у літрах за хвилину (л/хв). Чим більший потік повітря, тим потужніші інструменти можна використовувати.

Компресори – галасливі прилади. Поршневий може видавати до 97 дБ. Такий рівень шуму не дуже комфортний, якщо працювати всю зміну. Найбільш безпечні ті, які мають показники шуму від 60 дБ. Але поршневі компресори зазвичай мають автоматичні системи подачі мастила. Залежно від типу робіт це визначає вибір та впливає на вартість. Тому компресори краще встановлювати в окремому приміщенні для комфорту працівників.

Вибір продуктивності компресора

Перед тим як купити, потрібно дізнатися скільки споживає кожне джерело споживання повітря на СТО або шиномонтажі. А ще який тиск вам необхідний на виході. Вибір компресора для шиномонтажу легко зробити, якщо розуміти, для чого ви будете використовувати пристрій.

Якщо йдеться про шиномонтаж для легкових авто, то споживачі стисненого повітря – це:

  • шиномонтажний верстат;
  • пневмогайковерт;
  • шорсткувальна машинка;
  • пістолет для підкачування коліс;
  • пневмодомкрати.

Необхідний тиск на виході – 10 атмосфер.

Для цього достатньо компресора продуктивністю від 360 л/хв з ресивером 100–150 л. Якщо кількість джерел споживання повітря більша, то, відповідно, і компресор має бути потужнішим.

Так, для вантажного шиномонтажу компресор повинен видавати 14-16 атм та продуктивністю від 700 л/хв з ресивером 500 літрів.

Для СТО потужність компресора потрібно прораховувати залежно від кількості робочих місць, чи є цех фарбування та цех підготовки для фарбування, мийка, піскоструминна машина тощо. Для таких цілей рекомендовано використовувати гвинтовий компресор. У гвинтових компресорах продуктивність на вході та на виході однакова, але ціна набагато вища за поршневі.

Типи компресорів:

  1. Поршневий ремінний компресор використовує один або кілька поршнів для стиснення повітря. Одноступеневі стискають повітря в один етап. Підійдуть для невеликих майстерень, домашнього використання. Багатоступінчасті дають вищий тиск. Продуктивність на вході та на виході відрізняється на 20-30%, залежно від виробника. Компресор створює тиск у ресивері 10 атм і відключається, інструменти споживають повітря, і при падінні тиску до 8 атм компресор знову вмикається та нагнітає повітря. Ідеальні для професійних автомайстерень.
  2. Гвинтовий – використовує гвинтові ротори складної форми. Відомі своєю довговічністю, надійністю. Можуть працювати безперервно протягом тривалого часу. Потужність дозволяє застосовувати їх у промислових умовах. Немає різниці у продуктивності на вході та виході.
  3. Відцентровий – двигун та поршні працюють за принципом відцентрової сили. Повітря стискається за допомогою обертового імпелера. Використовуються у майстернях, де потрібна висока продуктивність.

Усі типи, крім гвинтового, мають різницю на вході/виході. Найчастіше це 20-30%. Щоб вибір компресора для автосервісу виявився правильним, необхідно враховувати розміри майстерні, завантаженість роботою та інструменти, що використовуються у процесі. Вартість повітряного компресора залежить від виробника, типу та потужності.

Як вибрати компресор з осушувачем

Деякі моделі постачаються із вбудованим осушувачем. Він захищає компресор та ваші інвестиції, тому що продовжує термін служби, скорочує витрати на технічне обслуговування. Бувають рефрижераторні, адсорбційні, конденсаційні, ультразвукові, термічні та мембранні осушувачі. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Звертати увагу слід на такі параметри:який компресор вибрати для СТО

  • продуктивність, необхідна для СТО;
  • система фільтрації для видалення вологи та забруднень з повітря;
  • розмір та місце встановлення обладнання.

Осушувач, підібраний правильно, запобігає пошкодженню пневматики, труб, клапанів та інших компонентів. Завдяки цьому обладнанню стиснене повітря буде сухим, чистим та придатним для використання.

Який компресор вибрати для СТО, щоб заощаджувати

Бажання заощадити на електроенергії було завжди. Але зараз вартість енергії зросла особливо через проблеми з енергетичною інфраструктурою. Щоб визначитися, який компресор кращий для автосервісу, почніть із масштабів майстерні та роботи.

Для невеликих салонів поршневі компресори підійдуть найкраще. Вони коштують дешевше за відцентрові та споживають менше електрики. Їм потрібно менше енергії для запуску, їх можна зупиняти, коли немає повітря. У довгостроковій перспективі такий компресор коштуватиме дешево.

Вибір компресора для автомайстерні – де замовити?

Як вибрати компресор для автосервісу вже зрозуміло. Потрібно ще оцінити обсяг роботи та тиск. А недорого замовити обладнання для СТО можна в інтернет-магазині «Фенікс-Маркет» з доставкою до Києва, Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Вінниці, Хмельницького та інших міст. Тут можна купити компресор недорого, тому що ми працюємо із виробниками без посередників. На складі завжди є не лише обладнання, а й основні запчастини для ремонту. Товари відправляємо по всій Україні.